آنجا که نام مهدی نیست , قرار نه , فرار باید کرد...

آنجا که نام مهدی نیست , قرار نه , فرار باید کرد...

قراره تو این وبلاگ هر کی که اهل دله, هر کی که درک میکنه این درد کهنه ی انتظارو و هر کی که میسوزه به غربت مولاش , سهم داشته باشه و تلنگری باشه واسه ظلمت زده هایی مثل من که تو سیر نزول از تاریخ انسانیتشون گسسته ان و این سایه ی پوچ پر خروش دنیا به بصیرت قلبشون مهر زده طوری که نمی بیند اونچه ولی بر حق خدا می بینه و نمی شنوند آنچه را که او می شنود...

شب قدر شب طلب
نویسنده : فاطمه صارمی - ساعت ٢:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ امرداد ۱۳۸٩
 

چگونه از آرزو به طلب برسیم؟

وظیفه‌ی سالک، این است که ابتدا آرزوی حقیقی خود را پیدا کند و سپس طلب و اشتیاقش را در رسیدن به آن قرار دهد، تا شاید با عشق، ایمان و جستجو، به رشد و غایت وجودی‌اش برسد.

آرزو با طلب فرق دارد و همان شوقی است که در دل ایجاد می‌شود؛ اما طلب، چیز دیگری است.

آن‌که فهمید یار با تمام زیبایی‌هایش چقدر به او نزدیک است و دانست:

سال‌ها دل، طلب جـام جـم از ما می‌کـرد

آنچه خود داشت، ز بیـگانـه تمنّا می‌کرد

گوهری کز صدف کون و مکان بیرون بود

طلـب از گـمشـدگـان لب دریا می‌کـرد

...و آن گاه به سرّ وجودی خود پی برد و در افق روشنی از بصیرت و بینایی قرار گرفت، نور طلبِ مطلوب واقعی را در جان خویش می‌یابد. در این مرحله، اولین قدم برای رسیدن به مطلوب, مبارزه با آرزوهای باطل دنیاست.

اگر در لیله‌ی تاریک وجود, نور زیبای "الله ولیّ الذین آمنوا یُخرجهم مِن‌ الظلمات إلی النّور"[1] را ببینیم, زیبایی‌های خدا را در خود می‌یابیم؛ زیرا او از روحش در ما دمیده است[2]. ما باید آرزومند این گوهر درونمان شویم و با شوق, او را طلب کنیم؛ اما برای رسیدن به این طلب باید از شوره‌زار هواهای نفس, امیال, دنیا و حیوانیت بیرون آییم.[1] - سوره‌ی بقره، آیه‌ی 257 [خداوند، ولیّ کسانی است که ایمان آوردند؛ آنان را از ظلمات به سوی نور خارج می‌کند.]

[2] - اشاره به آیه‌ی 29، سوره‌ی حجر "نفخت فیه مِن روحی"


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
شب قدر شب طلب
نویسنده : فاطمه صارمی - ساعت ۱:٤٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ امرداد ۱۳۸٩
 

شناخت خود در آیینه‌ی «جوشن کبیر» قسمت دوم

مطلوب حقیقی ما اوست. او که هم ما را آیینه‌ی خود کرده و هم خود را آیینه‌ی ما، تا ذات خود را در آن آیینه بشناسیم.

"فهو مِرآتک فی رؤیة نفسک و أنت مرآته فی رؤیة أسمائه و ظهور أحکامه"

[پس او آیینه‌ی توست در رؤیت نفست و تو آیینه‌ی اویی در دیدن اسماء و ظهور احکامش.]

خداوند برای اینکه خود را نشان دهد، تمام هستی را آیات و نشانه‌های خود کرده است.

در داستان حضرت یوسف7 آمده است: پس از آنکه زلیخا عاشق یوسف شد، به هر طریقی طنّازی می‌کرد تا یوسف نگاهش کند؛ اما موفّق نمی‌شد. از این رو دستور داد تمام قصر را آیینه‌کاری کنند، تا یوسف به هر طرف رو کند، او را ببیند!


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
شب قدر شب طلب
نویسنده : فاطمه صارمی - ساعت ۱:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ امرداد ۱۳۸٩
 

شناخت خود در آیینه‌ی «جوشن کبیر»

دعای جوشن کبیر، آیینه‌ی وجود تک‌تک ماست و تمام این اسماء الهی، به ما تعلیمِ وجودی شده است، نه تعلیم ذهنی و علمی. خواندن این دعا فقط برای آن نیست که اشک بریزیم، بلکه برای رسیدن به خدایی است که جدای از ما نیست. اگر جز این فکر کنیم، یعنی خدا را جدای از خود بدانیم، شرک است! در درون همه‌ی ما، خدای واحد حکومت می‌کند، که باید در آغوشش برویم و زیبایی‌هایش را بگیریم.

چرا این قدر از خود بیگانه‌ایم؟! تا کی می‌خواهیم در سجن شهوت و غضب دنیا بمانیم؟! ما نه انعام هستیم و نه کالأنعام؛ بلکه انسانیم، با تار و پود بافته‌شده از اسماء. روح ما خدایی و باقی به بقای حق است.

بیا خود را پیدا کن؛ که یار در این شب‌ها، آشناتر از هر زمانی جلوه می‌کند و زمینه، زمینه‌ی ظهور جوشن کبیر است. زمینه‌ای که زیبا نگار هستی، آشکارا در آیینه جلوه می‌کند. وجودت را آماده کن، تا انعکاس زیبایی‌های خداوند را در آیینه‌ی مهدی بگیری. وجود او عین اسماء الهی است و اگر می‌خواهی به تو نظر کند، باید از بُعد حیوانی‌ات رها شوی و آیینه‌ی جوشن کبیر را در وجودت بشناسی؛ وگرنه از آنانی خواهی بود که خداوند به پیامبر اکرم9 دستور رها کردن آن‌ها را می‌دهد:


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
مصداق وعده‌ الهی (مجموعه ای کم نظیر از سخنان امام خامنه ای در رابطه با مولا)
نویسنده : فاطمه صارمی - ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ امرداد ۱۳۸٩
 

به گزارش شبکه ایران، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، گلچینی از بیانات ایشان را درباره حضرت ولی‌عصر (عج) منتشر کرده است که در زیر می‌آید:

این، آینده‌ قطعى شماست
ملت ایران به فضل پروردگار، با هدایت الهى، با کمکهاى معنوى غیبى و با ادعیه‌ زاکیه و هدایتهاى معنوى ولى‌الله‌الاعظم ارواحنافداه خواهد توانست تمدن اسلامى را بار دیگر در عالم سربلند کند و کاخ با عظمت تمدن اسلامى را برافراشته نماید. این، آینده‌ى قطعى شماست. جوانان، خودشان را براى این حرکت عظیم آماده کنند. نیروهاى مؤمن و مخلص، این را هدف قرار دهند.
دیدار ایثارگران 29/05/137 
 
قبل از فرج، آسایش و راحت‌طلبى و عافیت نیست!

قبل از دوران مهدى موعود، آسایش و راحت‌طلبى و عافیت نیست. ...قبل از ظهور مهدى موعود، در میدانهاى مجاهدت، انسانهاى پاک امتحان مى‌شوند؛ در کوره‌هاى آزمایش وارد مى‌شوند و سربلند بیرون مى‌آیند و جهان به دوران آرمانى و هدفىِ مهدى موعود(ارواحنافداه) روزبه‌روز نزدیکتر مى‌شود؛ این، آن امید بزرگ است؛ لذا روز نیمه‌ى شعبان، روز عید بزرگ است.
دیدار با مردم قم 30/11/1370

حقیقت انتظار
انتظار، یعنى دل سرشار از امید بودن نسبت به پایان راه زندگى بشر. ممکن است کسانى آن دوران را نبینند و نتوانند درک کنند - فاصله هست - اما بلاشک آن دوران وجود دارد؛ لذا تبریک این عید - که عید امید و عید انتظار فرج و گشایش است - درست نقطه‌ مقابل آن چیزى است که دشمن مى‌خواهد به وجود بیاورد.
ما آن وقتى مى‌توانیم حقیقتاً منتظر به حساب بیاییم که زمینه را آماده کنیم. براى ظهور مهدى موعود(ارواحنافداه) زمینه باید آماده بشود؛ و آن عبارت از عمل کردن به احکام اسلامى و حاکمیت قرآن و اسلام است. اولین قدم براى حاکمیت اسلام و براى نزدیک شدن ملتهاى مسلمان به عهد ظهور مهدى موعود (ارواحنافداه و عجّل‌اللَّه‌فرجه)، به‌وسیله‌ى ملت ایران برداشته شده است؛ و آن، ایجاد حاکمیت قرآن است؛
دیدار به مناسبت میلاد حضرت مهدى (عج) 25/09/1376
 

باید زمینه را آماده کنى
مسأله‌ ولادت حضرت مهدى علیه‌الصّلاةوالسّلام‌وعجّل‌اللَّه‌تعالى‌فرجه‌الشّریف، از این جهت هم حائز اهمیت است که مسأله‌ انتظار و دوران موعود را که در مذهب ما، بلکه در دین مقدّس اسلام ترسیم شده است - دوران موعود آخرالزّمان؛ دوران مهدویت - ما به یاد بیاوریم، روى آن تکیه کنیم و بر روى آن مطالعه و دقّت و بحثهاى مفیدى انجام گیرد. شما باید زمینه را آماده کنى، تا آن بزرگوار بتواند بیاید و در آن زمینه‌ى آماده، اقدام فرماید. از صفر که نمى‌شود شروع کرد! جامعه‌اى مى‌تواند پذیراى مهدى موعود ارواحنافداه باشد که در آن آمادگى و قابلیت باشد، والّا مثل انبیا و اولیاى طول تاریخ مى‌شود
در دیدار با پاسداران 10/12/1368
 

 


 
ادامه مطلب...
comment نظرات ()
 
 
Design : LearningBet