رجب شهر الله - آنجا که نام مهدی نیست , قرار نه , فرار باید کرد...

آنجا که نام مهدی نیست , قرار نه , فرار باید کرد...

قراره تو این وبلاگ هر کی که اهل دله, هر کی که درک میکنه این درد کهنه ی انتظارو و هر کی که میسوزه به غربت مولاش , سهم داشته باشه و تلنگری باشه واسه ظلمت زده هایی مثل من که تو سیر نزول از تاریخ انسانیتشون گسسته ان و این سایه ی پوچ پر خروش دنیا به بصیرت قلبشون مهر زده طوری که نمی بیند اونچه ولی بر حق خدا می بینه و نمی شنوند آنچه را که او می شنود...

رجب شهر الله
نویسنده : فاطمه صارمی - ساعت ٤:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٩ تیر ۱۳۸۸
 

رجب، ماه علم عاشقی

حدّاقل تلاش و حرکت در این ماه، اجتناب از گناه است. مرتبه‌ی میانی، انجام صوری اعمال و مرتبه‌ی عالی آن، رسیدن به شریعه‌ی رجب است. به فرموده‌ی روایات، رجب، نهری است که از شیر، سفیدتر و از عسل، شیرین‌تر است. اینکه فرموده‌اند از شیر سفیدتر است، منظور، علم زلال و ناب است و از عسل شیرین‌تر هم، منظور، عشق و حرارت است؛ چون عسل، حرارت می‌دهد و شیرینی، وجود را گرم می‌کند.

یعنی رجب، علم عاشقی است؛ علم عشق.

علم نبود غیر علم عاشقی           ما بقی تلبیس ابلیس شقی

وجود در ماه رجب و با انجام اعمال مخصوص آن، آماده‌ی دریافت علم لدنّیِ حضرت حق‌تعالی می‌شود؛ تا آنجا که مجرّد شده، به عالم اسماء که عالم مجرّدات است، بار می‌یابد؛ با علم و سردسته‌ی اسماء یعنی "هو العلیم"، اتحاد وجودی پیدا می‌کند و در نتیجه آماده‌ی ورود به شهر نبی و ضیافةالله‌ می‌شود.

بیایید درست حرکت کنیم تا به امید خدا، هر کدام با حرکتی سریع در هزاروصدوشصت‌وهشتمین ماه رجبی که در غیبت کبرای انسان کامل در پیش داریم، به سرعتِ نورانیت ماه رجب، مهدی-عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف- را در جامعیت‌اش در درون بیابیم، تا زمینه‌ی ظهورش در عالم خارج فراهم شود و در تداوم سیر نوریِ معرفت به حجّت، نبی و خدا در جلوه‌ی اسمائش، در شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان، مژده و بشارت ظهور حضرت بقیةالله را با گوش جان و تن بشنویم.


 
comment نظرات ()
 
 
Design : LearningBet