ترجمه سخنرانی عربی ولی امر مسلمین جهان خطاب به مردم مصر

نخست: نهضت ملت‌ها در حقیقت جنگی میان دو اراده است، اراده ملت و اراده دشمنانش، و هر طرفی که بیشتر و قویتر عزم و تحمل مشکلات را داشت پس حتما پیروز خواهد بود.


و خداوند متعال می‌گوید: ان الذین قالوا ربنا الله ثم استقاموا تتنزل علیهم الملائکة الا تخافوا ولا تحزنوا وابشروا بالجنة التی کنتم توعدون.

و خداوند جهانیان فرستاده خود را خطاب قرار می دهد: فلذلک فادع واستقم کما امرت ولا تتبع اهواءهم. دشمن با زور و نیرنگ تلاش دارد تا اراده شما را تضعیف کند پس از ضعیف شدن اراده‌تان بر حذر باشید.

دوم: دشمن تلاش می‌کند در محقق شدن اهدافتان ایجاد ناامیدی کند این در حالی است که وعده الهی می‌گوید: "ونرید ان نمن على الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم الائمة ونجعلهم الوارثین " فثقوا ثقة تامة لا یعتریها تردد بوعد الله المؤکد حیث یقول اعظم القائد "ولینصرن الله من ینصروه ان الله لقوی عزیز. " پس به وعده موکد الهی اعتماد کنید که به پیشوای بزرگ می گوید: "ولینصرن الله من ینصروه ان الله لقوی عزیز ".


سوم: نیروهای امنیتی مجهز را به سوی شما روانه می‌کند تا ترس و وحشت را بین مردم ایجاد کند. از آنها نهراسید شما از آن مزدوران قویتر هستید. شما الان در مرحله‌ای شبیه مرحله‌ای هستید که خدامند متعال فرستاده خود را خطاب قرار داد و گفت: : ان یکن منکم عشرون صابرون ، یغلبوا مئتین .

شما می‌توانید با اتکا بر خدا و اعتماد بر جوانان غیرتمند بر هر هرج و مرج و تهدید فائق آیید.

چهارم: سلاح ملت‌های مهم در برابر گردنکشی و حاکمان دست‌نشانده اتحاد و انسجام است. دشمن تلاش می‌کند با انواع روش‌های نیرنگ انسجامتان را از بین ببرد. به همین دلیل مواضع تفرقه‌انگیز و شعارهای منحرف و مطرح کردن چیزهای موضوعات غیر موثق جایگزینی برای رئیس خائن خواهد بود. بر اتحادتان حول محور دین و نجات کشور از شر دست‌نشاندگان دشمن محافظت کنید و به ریسمان الهی چنگ بزنید و متفرق نشوید.


پنجم: به نقشی که غرب و آمریکا بازی می‌کنند و مانورهای سیاسی که با نهضت‌تان انجام می‌دهند، اعتماد نکنید. آنها چند روز پیش از نظام فاسد حمایت می‌کردند و امروز از بقای وی ناامید شدند از حق ملت‌ها دم می‌زنند. آنها اینگونه تلاش می‌کنند تا دست‌نشانده‌ای را با دست‌نشانده دیگر جایگزین کنند تا سیطره دست‌نشانده‌های خود بر شما را اعمال کنند. این اهانتی به شعور ملت‌ها است، آن را رد کنید و به چیزی کمتر از استقرار نظام مستقل کامل و ملت مومن به اسلام قبول نکنید.


ششم: شرایط از علمای دین و ازهر شریف با پیشینه مبارزاتی معروف آنها می‌طلبد که به شکلی آشکار قیام کنند. زمانی که ملت انقلاب خود را از مساجد و نمازهای جمعه و شعار الله اکبر آغاز می‌کند، از علمای دین انتظار می‌رود موضعی آشکارتر اتخاذ کنند و این انتظاری به جا است.


هفتم: ارتش مصر که بر سینه خود نشان مشارکت در دو جنگ علیه دشمن صهیونیستی را حمل می‌کند، امروز در معرض آزمایش تاریخی بزرگی است. دشمن به ارتش در سرکوبی مردم چشم دوخته است. اگر خدای نکرده این موضوع روی داد،‌ نقصی برای این ارتش با افتخار ایجاد می‌کند که از برطرف کردن آن امکان ندارد. کسی که باید در برابر ارتش مصر بلرزد باید دشمن صهیونیستی باشد و نه ملت مصر.

تردیدی وجود ندارد که عناصری از ارتش مصر که آنها از ملت و فرزندان ملت هستند به مردم خواهند پیوست انشالله،‌آنگاه این تجربه شیرین بار دیگر در مصر تکرار می‌شود.

هشتم و آخر: آمریکا که حاکمان دست‌نشانده را 30 سال بر خلاف اراده ملت مصر حمایت کرد، هم اکنون در موضعی نیست که این شرایط را داشته باشد که با نصیحت و میانجی‌گری در قضیه مصر دخالت کند.

با دیده شک و بدبینی به توصیه‌ و اقدام آمریکایی نگاه کنید و به آن اعتماد نکنید.

ای برادران و خواهران: آشکارا می‌توانیم بفهمیم که نهضت ملت مصری، را جمعی از نخبگان سیاسی و دانشمندان از طریق مشاورت و هماهنگی میان یکدیگر به پیش می‌برند و از خداوند متعال می‌خواهیم که دستان آنها را بگیرد.


مسایلی را که ذکر کردیم تجربیات ما بود و من از آنجایی که برادر دینی شما هستم و به دلیل التزام به دینم،‌ این تجربیات را به شما ارائه کردم.

ای فرزندان کنعان، تبلیغات جهانی دشمن صدای خود را همانند قبل بلند خواهد کرد که ایران می‌خواهد دخالت کند و می‌‌خواهد تشیع را در مصر منتشر کند، می‌خواهد ولایت فقیه را به مصر صادر کند و می‌خواهد و می‌خواهد...

این دروغ‌ها گوش‌هایمان را طی 30 سال پر کرد. هدف آنها ایجاد تفرقه در میان برخی ملت‌ها برای کمک به برخی دیگر است و مزدوران نیز آنها را می‌گوید "یوحی بعضهم الى بعض زخرف القول غرورا، ولو شاء ربک ما فعلوه، فذرهم وما یفترون ".


این تهمت‌ها ما را از ادای مسئولیتی که اسلام بر ما گذاشته است، مستثنی نمی‌کند و خداوند پشت نیت‌ها است و این گفته خود را می‌گوید و از خداوند برای خود و شما مغفرت می‌طلبم. بسم الله الرحمن الرحیم والعصر ان الانسان لفی خسر الا الذین امنوا وعملوا الصالحات وتواصوا بالحق وتواصوا بالصبر والسلام علیکم ورحمة الله وبرکاته.

به نقل از وبسایت آخرالزمان و ظهور مهدی موعود عج

/ 4 نظر / 39 بازدید
سلام

هربار مشهد می آیم انگار بار نخست است × × × برشانه های ضریحت تا می گذارم سرم را انگار می گیری از من غوغای دوروبرم را حرفی ندارم به جز اشک، نه حاجتی نه دعایی دست شما می سپارم این چشم های ترم را من از جوار کریمه از شهر بانو می آیم آقا بگو می شناسم همسایه ی خواهرم را عطر هوای رواقت آهنگ هر چلچراغت نگذاشت باقی بماند بغضی که می آورم را حتی اگر دانه ای هم گندم برایم نریزی جایی ندارم بریزم جز صحن هایت پرم را هربار مشهد می آیم انگار بار نخست است هی ذوق دارم ببینم گلدسته های حرم را بشری موحد

دیده بان

به امید روزی که زیاد دور نیست یا علی

حزب الله

وبلاگ تنهاترین سردار: 1- کدام "مجمع" ، کدام "تشخیص" ، کدام "مصلحت" اعضای شورای بازنگری قانون اساسی نیز مانند دکتر احمدی نژاد معتقد بودند، نباید هر موضوع اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع تشخیص مصلحت ارجاع شود و حفظ چارچوب قانون اساسی در مصوبات مجمع تشخیص مصلحت نظام الزامی است. 2- مهندس رحيم مشايي در نشست نقش رسانه هاي دانشجويي در تعامل با ايرانيان خارج از كشور: ادبیات امروز ملت ایران، فخر فروشی و ملیتی نیست بلکه ادبیات انبیا است. 3- دليل حمايت احمدي نژاد از مشايي چيست؟ http://e-r-m.blogfa.com

سید مجتبی

من ارزشها را در غرب ديدم و صورت ديگر آن را در شرق، و اكنون اصالت ارزشهاي واقعي انساني اسلام را با تمام وجودم احساس مي‌كنم و به آن عشق مي‌ورزم. چه نيك فرمود حضرت محمد(ص) كه شيعيان علي(ع) رستگارند؛ و چه زيبا، ‌عاشقان علي كه همچون مولايشان از علاقه مادري به طفل به مرگ نزديكترند. فرازی از وصیتنامه شهید محسن رنگرز