رجب شهر الله

رجب، ماه علم عاشقی

حدّاقل تلاش و حرکت در این ماه، اجتناب از گناه است. مرتبه‌ی میانی، انجام صوری اعمال و مرتبه‌ی عالی آن، رسیدن به شریعه‌ی رجب است. به فرموده‌ی روایات، رجب، نهری است که از شیر، سفیدتر و از عسل، شیرین‌تر است. اینکه فرموده‌اند از شیر سفیدتر است، منظور، علم زلال و ناب است و از عسل شیرین‌تر هم، منظور، عشق و حرارت است؛ چون عسل، حرارت می‌دهد و شیرینی، وجود را گرم می‌کند.

یعنی رجب، علم عاشقی است؛ علم عشق.

علم نبود غیر علم عاشقی           ما بقی تلبیس ابلیس شقی

وجود در ماه رجب و با انجام اعمال مخصوص آن، آماده‌ی دریافت علم لدنّیِ حضرت حق‌تعالی می‌شود؛ تا آنجا که مجرّد شده، به عالم اسماء که عالم مجرّدات است، بار می‌یابد؛ با علم و سردسته‌ی اسماء یعنی "هو العلیم"، اتحاد وجودی پیدا می‌کند و در نتیجه آماده‌ی ورود به شهر نبی و ضیافةالله‌ می‌شود.

بیایید درست حرکت کنیم تا به امید خدا، هر کدام با حرکتی سریع در هزاروصدوشصت‌وهشتمین ماه رجبی که در غیبت کبرای انسان کامل در پیش داریم، به سرعتِ نورانیت ماه رجب، مهدی-عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف- را در جامعیت‌اش در درون بیابیم، تا زمینه‌ی ظهورش در عالم خارج فراهم شود و در تداوم سیر نوریِ معرفت به حجّت، نبی و خدا در جلوه‌ی اسمائش، در شب بیست‌وسوم ماه مبارک رمضان، مژده و بشارت ظهور حضرت بقیةالله را با گوش جان و تن بشنویم.

/ 3 نظر / 19 بازدید
عبدالحسین

سلام مطالبت در مورد این ماه عزیز جالب بود.اگه آدرس ها رو هم بزنی میشه به اصل مطلب هم مراجعه کرد . در ضمن از فونت tahoma استفاده کن تا هم بهترنمایش داده بشه و هم اینکه حرف ی در نوشته هات جدا نشه. اگه حال کردی به ما هم سری بزن زت زیاد

پارمیس

بار الها در یک روز باقیمانده این ماه توفیق درک وجود نازنین حجتت را دریابیم.

سلام

[گل] [ماچ] دوست دارم التماس دعا[ماچ]