در محضر ولی

سیّد بن طاووس(ره) می گوید: سحرگاهی به سرداب مقدّس رفتم، دیدم امام زمان(عج) مشغول دعا هستند. با خودم گفتم: آقا چه دعائی می خوانند و از خدا چه می خواهند؟ دیدم چنین می فرمایند:

«اَللّهُمُّ اِنَّ شیعَتَنتا خُلِقَت مِن شُعاعِ اَنوارِنا وَ بَقیّة طینَتِنا وَ قَد فَعَلوا ذُنُوباً کَثیرةً اِتّکالاً عَلی حُبّنا وَ وِلایَتِنا فَإِن کانَت ذُنُوبُهم بَینَکَ وَ بَینَهم فَاصفَح عَنهُم فَقَد رَضینا وَ ما کانَ مِنها فیما بَینَهُم فَاصلِح بَینَهُم وَ قاصِ بِها عَن خُمسِنا وَ اَدخِلهُم الجنَّة وَ زَحزِهِم عَنِ النّارِ وَ لا تَجمَع بَینَهُم و بَینَ اَعدائِنا فِی سَخَطِکَ. »

خدایا شیعیان ما را از شعاع نور ما و بقـیّه طینت ما خلق کرده ای، آنها گناهان زیادی به اتّکاء محبّت و ولایت ما انجام داده اند، پشت گرمی آنها به ماست و چشم شفاعت به ما دارند.

خدایا! گناهان حقّ النّاسی را که بین خود آنهاست اصلاح کن و از خمسی که در حقّ ماست به آنها بده تا راضی شوند!

اینجا نکته ای عرض کنم. اگر راننده ای مرتکب خلاف شود و تصادف کند، باید او را در محاکم قضائیه محاکمه و جریمه کنند. دو رانندۀ خلاف کار که یکی رانندۀ رئیس الوزراء و دیگری رانندۀ فلان عطار است، با این که تقصیرشان مثل هم است، اما رانندۀ عطار بدنش می لرزد می گوید: ای وای! زندگیم از بین رفت، حبس و زجرم می کنند.

اما انندۀ رئیس الوزراء پشتش گرم است، با خود می گوید: اربابم مشکلم را حل می کند. فرق ما شیعه ها با سنی ها همین است.

نمی گویم: نافرمانی کنید. سوء استفاده نشود! ارباب ما از نافرمانی بدش می آید و منزجر است و دلش به درد می آید اما در عین حال اگر یک شیعه غلطی کرد، با خود می گوید: ما ارباب داریم. امام حسین و حضرت زهراء و امام زمان شفاعت می کنند. دلشان به ارباب گرم است.

حضرت بقیة الله همین را در دعا نقل می کنند: «خدایا! گناهانی را که به پشت گرمی محبت ما انجام داده اند را ببخشای.»

سید بن طاووس می گوید: «من تکان خوردم! قربان این مهر و محبت و آقایی بروم. در خلوت سرداب مقدس و محل عبادتش آمده و برای شیعیان وساطت می کند.»

           

/ 1 نظر / 16 بازدید
نگارین

وساطت آقا امام زمان عج و نا فرمانی ما